Töötoad

Fitness ringtreening

Carl Pruun

Olen Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti tudeng. Plaanin teha fitness ringtreeningu. Ilusa ilma korral väljas, sest Palamuse on väga ilus paigakesekeneśe. Kui tahad oma silmaga näha, kuidas saab oma treeninguid Piiblist inispireerida ning sulle meeldib pingutada ja trenni teha, tule ja anname lihastele jõudu!

Poliitika telgitagused

Eva-Liisa Luhamets

Eva-Liisa Luhamets on sotsiaalkaitseministri nõunik. Töötoas räägime ja arutame sellest, milline on Eesti poliitiline maastik, kuidas toimub reaalsuses riigi valitsemine ja seaduste vastuvõtmine, kuivõrd palju saame uskuda meediat, mida algajal poliitikul tasuks meeles pidada ning kas ja miks võiksid kristlased olla poliitikas tegevad.
Kui sind huvitab see teema ja sul on selle kohta küsimusi, siis tule julgelt ja räägime “suud puhtaks”.

Draama töötuba

Hanna Maria Salong

Draama töötoas tutvutakse teatriloomaga ja loodakse koos paar šketsi. Tule, kui oled varem teatriga tegelenud ja tule, kui ei ole! Teeme midagi põnevat!

Vlogimise töötuba

Hele-Liis Päike

Vlogimise töötoas räägin sellest, kuidas ma üldse videote tegemise enda jaoks avastasin ja miks ma sellega juba pea kaks aastat tegelenud olen. Räägin vlogimise headest ja halbadest külgedest ja ka nö Youtube’i telgitagustest. Jagan oma kogemusi ja vastan ka huviliste küsimustele

Plussmeedia

Karl Bachmann

Plussmeedia töötuba on võimalus just Sinule, et ennast videointervjuu läbiviimises proovile panna! Anname põgusa ülevaate ettevalmistusest, vajalikest aspektidest ning ootustest, enne kui Sa saad ka teada enda intervjueeritava, kellega Sa intervjuu kaamera ees läbi viid!

Kirikuõpetaja argipäev

Kristjan Luhamets

Mida teeb kirikuõpetaja? Mis paistab välja ja mis jääb varjatuks? Millest ta rõõmu tunneb? Mis on talle koormaks? Millest kirikuõpetajad ei räägi? Millal ta puhkab? Kas kirikuõpetajal tohib olla ka pere? Töötoas teeme praktilise harjutuse ja proovime ise kirikuõpetaja töid planeerida.

PARKUUR!

Linda Sakala

Kui sa tahad jõuda punktis A punkti B kõige ägedamal viisil, siis see töötuba on just sulle!
Inspiratsiooni saame The Office sarjast, kust saab järeldada, et sul pole vaja erilist füüsilist vormi, et näha mega lahe välja. Kui lihtsalt kõndimine on igav tegevus, siis ma õpetan sulle paar vinget nippi! Tule ja ütle “PARKUUR!”

Korvpall

Robin Ulla ja Richard Tamm

On sul soov õppida professionaalse korvpalluri käe all ja teada saada erinevaid nippe ja trikke korvpalli mängus? Tule nüüd ja pane pealt, sest sinust saab väljaku suurim hirm!

Tüdrukute jututuba: Oota ära see õige!

Sirli Kaera

Töötab EELK Misjonikeskuses Plussmeedia tegevtoimetajana
Abielus alates september 2017

Tüdrukute jutud suhete teemal

Kuidas jääda kindlaks Piibli Sõnale ühiskonnas, kus justkui kõik kiirustavad suhetesse, ja tulemuseks on sageli purunenud südamed ja valusad emotsioonid pikkadeks aastateks. Kas selle “õige” ootamine on võimalik ainult muinasjuttudes ja näib tänapäeval nohikliku tegevusena? Kuidas Jumal tahab Sind suunata, et Sa võiksid tõeliselt õnnelikku ja kestvat pereelu nautida?
Töötoas räägib läbiviija Sirli oma kogemusest sel teel, Piibli sõnumist ja kõige suuremate igatsuste Jumala kätte usaldamisest.

Töötoas on võimalik esitada anonüümseid küsimusi teema kohta ja loodetavasti Sa leiad sealt endale ka vastused, mis on kooskõlas Jumala tahtega.

Osaleda saavad ainult tüdrukud:)
Max 15 osalejat.

Kätega maalimine ja taimetrükk

Tene Metsma

Kätega maalimine:
On hea, rahulik ja veidi teraapiline tegevus, kus saab oma loomingul vabalt voolata lasta.
Me ei kasuta pintsleid ega pliiatseid, tänu millele jäävad ära kindlad piirjooned ja saab ainult käte ja värvidega eneseväljendamise julguse. Julgus valida ja mänguliselt kasutada värve, tunda oma emotsioone – rõõmu, enesekindlust kurbust, kõhklusi jne ja neid kätega paberile kanda.
Selles eneseväljenduse protsessis ei saa kunagi midagi „valesti“ minna. Kõik värvid ja käsitlused on TERETULNUD.
Taimetrükk:
Loodus on ärganud ja iga päevaga võib leida üha rohkem põnevaid lehti, varsi, õisi ja oksi, millega saab trükkida mõnusalt suviseid mustreid. Taimetrükk on kangale kiviga taimedest mahla välja toksimine, mille tulemuseks on kaunis looduslik muster kas pea või kaelarätil.

Palvehelmed

Titta Hämäläinen

Palvehelmed – minu elu on Jumala kätes. Peatume korraks, mõtleme elu keerdkäikudele ja sellele, kuidas oma elu sündmustest Jumalaga rääkida – ja kuidas Teda kuulata. Abivahendiks meisterdame palvehelmestest käevõru, mille saab endaga kaasa võtta.

Väiksema mõjuga elu (Low impact lifestyle)

Triin Salmu

EELK Laste- ja Noorsootöö Ühenduse tegevjuht

Keskkonna teemaline töötuba

Alati ei ole hea omada suurt mõju. Seda juhul, kui tegemist on keskkonnaga ja meie halva mõjuga sellele. Zero-waste ja low impact on praegusel ajal väga popid sõnad, kuid mis selle taga peitub? Mida tähendab vähendada oma mõju? Mida saab üks inimene üldse ära teha? Mille peale peaks mõtlema, kui soovid elada keskkonnasõbralikumalt? Mis on alternatiivid?

Töötoas jagab Triin Salmu enda kogemusi sellel teekonnal. Ta on viimaste aastate jooksul proovinud oma harjumusi muuta, et tal oleks väiksem mõju meid ümbritsevale keskkonnale. Tule kuula ja jaga ka oma kogemusi!

 

Arno Lehtsaar

Olen Arno Lehtsaar ja tegelen Eestis Uue Generatsiooni (UG) eestvedamisega, mille eesmärgiks on rajada koolidesse palvegruppe. Eestis oli eelmisel õppeaastal 14 gruppi ja üle maailma on neid lausa 2652.
Kas Sina oled kunagi mõelnud, kui paljuaega veedad aega koolis ja kui palju kirikus? Jumal on meid kutsunud olema kristlane igal pool. Koolis on meil väga palju võimalusi, et välja näidata Jumala armastust, kuid alati pole see just kerge. Kuidas leida selleks tuge ja jõudu ning teha seda rõõmsa südamega, mitte kohusetundest?

Tule ja räägime sellel teemal lähemalt! 🙂

 

Kirsi Vimpari

“Minge, tehke, kuulutage!” Kuhu, mida, keda, kes, kudas? Kas mina ka pean misjonitööd tegema? Mis üldse on misjon? Kas ma kõlban Jumala töökaaslaseks? Milline on minu oma teenimiskoht Jumala suures plaanis? Ühiseid vastuseid otsimas Soome misjonär Kirsi Vimpari, kes on teinud misjonitööd Eestis teinud juba 3 aastat. Tule, küsime, vastame ja veedame koos hästi aega! 🙂

Ühenduse peitub jõud- koostööharjutused igaühele

Kadri Kesküla

Meeskonnatöö abil on sageli lihtsam lahendusi leida, kui üksi. Millise koha võtan rühmas? Kuidas toimetan ühise eesmärgi nimel? Teistega koos õpin ennast paremini tundma. “Ole ise muutus, mida maailmas tahad näha,” ütles M. Gandhi.

Lähisuhte vägivald

Mirjam Püvi

Mirjam on psühhoterapeud, kes on palju kokkupuutunud inimestega, kelle elus on olnud vägivaldseid suhteid. Kuidas märgata vägivalla all kannatavaid lähedasi või tuttavaid, kuidas pakkuda neile abi või kust aidata neil abi otsida? Vägivald võib tunduda kauge teema ning sageli ei märka inimesed, kes on vägivaldses suhtes, et neile liiga tehakse. Neile võib tunduda see normaalsus, kuid tegelikult on nad õnnetud.

Taipoks

Tarmo Kõrs

Minu nimi on Tarmo Kõrs ning olen Eestis proffessionaalsel tasemel võistlev sportlane. Liskaks võistlemisele olen ka taipoksi treener. Taipoksiga olen kokku tegelenud 9a.  Teie laagris räägin taipoksist ning selle olemusest, kuidas see Eestis viimaste aastatega arenenud on ning milline on hetkeseis. Lisaks võimalusel teen ka väikese demonstratsiooni ning õpetan ka lapsi.

Käsitöö

Ingrid Juuse

Vabal valikul saab teha kas kaelakee, prossi, juukseklambrile kaunistuse vm. Koome kõik koos lõngast paela, kinnitame selle nõela-niidiga vabaks kujundiks, kaunistame pärlitega jne.

Kalastus

Jarko Jaadla

Plaanis on püüda lihtkäsiõngega kinni mõned kalad, mis hiljem küla kasside vahel jagamisele lähevad 🙂